Audyt celny – jak się do niego przygotować?

2020-09-23

Czeka Cię audyt celny? Nie wiesz, jak się do niego przygotować? Poniższy tekst Ci w tym pomoże! Zajrzyj do niego koniecznie!

 

Audyt celny – co to takiego?

 

Zanim przejdziemy do ustalenia, jak przygotować się na audyt celny https://rusak.pl/customs-compliance, dobrze by było określić, czym on jest. Co skrywa się pod pojęciem audytu celnego? To nic innego jak działania mające na celu zweryfikowanie, czy dane przedsiębiorstwo postępuje zgodnie z przepisami celnymi oraz przepisami dotyczącymi importu, eksportu, tranzytu, przewozu oraz końcowego wykorzystywania towarów w obrocie pomiędzy obszarem celnym Unii Europejskiej a państwami trzecimi.

 

Audyt celny – jak się do niego przygotować?

 

Jak powinniśmy przygotować się do audytu celnego? Jakie kroki podjąć, by zapewnić sobie odpowiednie przygotowanie do audytu? Na pewno każdy z nas chciałby, by wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo. Aby tak się stało, musimy mieć porządek w dokumentacji swojej firmy. Dlatego warto zweryfikować, czy wszystkie dokumenty znajdują się na swoim miejscu, a w razie ich braku, jak najszybciej je uzupełnić. Poza tym warto dać pełną swobodę organom, które będą przeprowadzały audyt, a na pewno wszystko przebiegnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

@ Copyright 2018