Dezynfekcja rąk - środki do dezynfekcji, jak skutecznie dezynfekować?

2020-07-21

Skuteczna dezynfekcja rąk - jak to robić?


Dezynfekcja dłoni stosowana jest w miejscach, gdzie zarażenie się może być naprawdę szkodliwe, a także tam, gdzie nie powinno dochodzić do zakażeń. Wśród tych miejsc możemy wymienić szpitale, przychodnie oraz inne ośrodki opieki medycznej, a także w gastronomii, zwłaszcza na działach produkcyjnych. Dezynfekowanie dłoni stosuje się także w podróży, zamiennie do mycia rąk. Właśnie wtedy kiedy nie ma dostępu do bieżącej wody.


Instrukcja dezynfekcji rąk

Dezynfekcja rąk https://lines.com.pl/oferta/dzial-medyczny/dezynfekcja/skora-i-blony-sluzowe/ powinna zostać poprzedzona zdjęciem wszelkiej biżuterii z dłoni. Należy nanieść preparat na zwilżone dłonie. Kolejnym krokiem jest pocieranie środka dłoni o siebie, następnie zewnętrze dłoni, przestrzenie między palcami. Później wycieraj górną część palców o zewnętrzną część dłoni. Przedostatnim etapem są kciuki. Je powinno się czyścić poprzez pocieranie o wnętrze dłoni. Na koniec zostaw opuszki palców. Później czekaj, aż dłonie wyschną i tyle.


Środki dezynfekujące ręce

Do dezynfekcji rąk stosuje się środki na bazie alkoholu etylowego lub propylowego. Niekiedy mogą one zawierać odrobinę substancji nawilżającej. Czy można wykorzystać sam alkohol do dezynfekcji? Można, o ile jego stężenie ma co najmniej 60%. Nie można jednak użyć do tego wódki.


W skutecznej dezynfekcji rąk ważne jest to, żeby każdy element dłoni zostać zdezynfekowany. Nie należy zapominać o odpowiednim środku, bo bez tego cała akcja nie ma sensu. Pamiętaj, że w warunkach domowych mycie dłoni nie ustępuje niczym dezynfekcji.

@ Copyright 2018