Jak wybrać gabinet psychologiczny?

2020-08-07

Jeśli chce się skorzystać z pomocy psychologa niezbędne jest wybranie odpowiedniego gabinetu, w którym będzie realizowane leczenie. Warto jest wstępnie zapoznać się z informacjami o różnych ośrodkach, w których przyjmują psycholodzy. Sprawdzić można również gabinety, które są prowadzone indywidualnie przez psychologów.


Co ma znaczenie podczas wizyty u psychologa?

Pierwsza wizyta u psychologa powinna pozwolić ocenić czy warto korzystać z usług wybranego psychologa. W tym względzie znaczenie ma między innymi atmosfera czy ocena kontaktu z psychologiem. Będzie się to bezpośrednio przekładało jak skutecznie będzie mogła być realizowana pomoc psychologiczna. Psycholog Mokotów http://medi-life.pl/zakres-swiadczen/zdrowie-psychiczne/ może być sprawdzony przez każdego w następującym zakresie:

- jakie ma kwalifikacje,

- jaki ukończył dodatkowe kursy,

- jakie posiada oceny ze strony pacjentów.


Doświadczony psycholog z wybranej dziedziny

Trzeba również brać pod uwagę, że psycholodzy najczęściej specjalizują się w prowadzeniu konkretnego leczenia psychologicznego. Warto jest w tym względzie decydować się na takich specjalistów, którzy mają odpowiednie doświadczenie w konkretnej dziedzinie, jak pomoc młodzieży czy parom.

@ Copyright 2018