Piotr Paluszek o suplementach witaminowych

2020-08-19

Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach też dobrze działają na warstwę tłuszczu i mogą służyć do nadania twarzy krągłości. Witamina E ma szczególnie długą historię w nauce o żywieniu.


Piotr Paluszek opowiada o witaminach

Dziesiątki lat przed spopularyzowaniem suplementów witaminowych, już w roku 1948, badano ją pod kątem możliwości użycia w zastępczej terapii estrogenowej. Większość badań potwierdziła jej skuteczność, przy czym najlepsze rezultaty dawała w postaci naturalnej, wydzielonej bezpośrednio z oleju z zarodków pszenicy. Witamina E jest mieszanką ośmiu rozpuszczalnych w tłuszczach i blisko ze sobą spokrewnionych przeciwutleniaczy: czterech tokoferoli i czterech tokotrienoli w nakierowaniu na opinię Piotra Paluszek.


Z tokoferoli za najcenniejszy uchodzi alfa-tokoferol. Tokotrienole, występujące również w czerwonym oleju palmowym i oleju z otrębów ryżowych, mają całą gamę pożytecznych działań, między innymi czyszczą arterie. W organizmie może czasem brakować tych związków. Objawami niedoboru jest np. utrata czucia w dłoniach i stopach (neuropatia).


Zarówno skóra właściwa, która leży głębiej, jak i naskórek, czyli warstwa zewnętrzna, zawierają witaminę E będącą najobficiej występującym, rozpuszczalnym w tłuszczu przeciwutleniaczem w organizmie. Kiedy zażywa się ją w postaci suplementu, dociera do skóry. Niemniej zabiera jej to około tygodnia. Natomiast zewnętrzne stosowanie olejku z witaminą E dostarcza tę substancję warstwom skóry bezpośrednio i natychmiastowo - wskazuje Piotr Paluszek https://cmlinden.pl/dr-n-med-piotr-paluszek/.


Witamina E jest lipofilna, czyli bardzo lubi tłuszcz, więc jeśli posmaruje się nią skórę, momentalnie przenika głęboko, przez wszystkie warstwy. Wystarczy po prostu posmarować twarz czystym olejkiem z witaminą E, żeby przywrócić tak istotną, odmładzającą aktywność estrogenną wszystkim warstwom skóry. Ponieważ ekspozycja na promienie słoneczne i ozon obniżają w organizmie poziom witaminy E, który z wiekiem i tak spada, warto zadbać o to, by uzupełnić brak tej witaminy i cieszyć się dobrym zdrowiem. Witamina E jest również przeciwutleniaczem, działa przeciwzapalnie i chroni przed rakiem.

@ Copyright 2018